1 jun
30 jun

Programa Activitats JUNY / 2018

 
 
 
 
1 de juny, divendres
 
SECCIÓ D'ORATÒRIA
TÍTOL ACTIVITAT: "III Nit de Discursos"
DIRECTORA: Ana Herica Camps Ramos
LLOC: Seu de l'Ateneu de Jerez
HORARI: 20.00h
 


4 de juny, dilluns, a les 20:00
TÍTOL ACTIVITAT: Conferència "De la marginació a la integració. Breu història dels cecs a l'Espanya Contemporània.
PONENT: Juan Antonio Simancas
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Jose Manuel Simancas
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament



5 de juny, dimarts, a les 20.00h
 
SECCIÓ D'HISTÒRIA I PATRIMONI
TÍTOL ACTIVITAT: Cicle "El mirall de la memòria"
Conferència: "Jerez a l'Arxiu general de Andalucia"
PONENT: Mateo Páez
PRESENTADOR: Cristóbal Orellana
RESPONSABLE: José Manuel Simancas Berraquero
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament
ORGANITZA: Arxiu Municipal de Jerez


 
6 de juny, dimecres, a les 19.30h
 
SECCIÓ DE LITERATURA
TÍTOL ACTIVITAT: Club de lectura
LLIBRE A COMENTAR: "L'equilibrista"
Autor: Andres Neuman
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Pilar Castro
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament
 


7 de juny, dijous, a les 20.00h
 
SECCIÓ DE FORMACIÓ I DEBAT
TÍTOL ACTIVITAT: Conferència "Laïcisme i immatriculacions a Jerez"
PONENTS: José Ramírez Pagès (membre de Cadis Laica) i José Luis Moreno Gómez (membre de la Plataforma Laïcista de Jerez).
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament



8 de juny, divendres, a les 20.00h
 
SECCIÓ DE POESIA
TÍTOL ACTIVITAT: Recital poètic "Amb veu pròpia"
POETA: Isabel de Roda
GUITARRISTA: Joan Baptista Pi
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Patricio Pérez
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament
 
12 de juny, dimarts, a les 20.00h
 
TÍTOL ACTIVITAT: Conferència "L'assetjament escolar"
PONENT: Carmen Campos Bernal
RESPONSABLE: Jose Manuel Simancas Berraquero
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament



13 de juny, dimecres, a les 20.00h
 
INAUGURACIÓ D'EXPOSICIÓ FOTOGRÀFICA
TÍTOL ACTIVITAT: "III Setmanal UCAMERA"
FOTÒGRAFS: Col·lectiu Ucamera
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Ana Mª García
LLOC: Seu de l'Ateneu de Jerez


14 de juny, dijous, a les 19.30h
 
SECCIÓ DE CINEMA
CICLE PARELLES MÍTIQUES DEL CINEMA: Marcello Mastroniani i Sofia Loren
PEL·LÍCULA: "Una jornada particular"
DIRECTOR: Ettore Scola
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Joaquín Cases
LLOC: Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament



 
15 de juny, divendres, a les 19.30h
 
SECCIÓ DE CINEMA
CINEMA EN FRANCÈS VO AMB SUBTÍTOLS EN ESPANYOL
PEL·LÍCULA: "Deux jours, one nuit"
DIRECTOR: Jean-Pierre Luc Dardenne
PRESENTADOR / RESPONSABLE: Pilar Torre
LLOC Seu de l'Ateneu de Jerez
ENTRADA lliure fins a completar aforament



 
21 de juny, dijous, a les 20.30h
 
CAMERATA DE L'ATENEU DE JEREZ
TÍTOL ACTIVITAT: Concert V Aniversari
LLOC: Claustres de Sant Domingo
ENTRADA lliure fins a completar aforament
 
 
 
23 de juny, dissabte a les 21:00
 
SECCIÓ DE TEATRE
OBRA: "La Malquerida"
ACTORS: Grup sènior "Entrebambalinas"
DIRECTOR: Rafael Martínez Lluelma
LLOC: Teatre de Guadalcacín
ENTRADA: 5 €


29 de juny, divendres, a les 21.00h
 
SECCIÓ DE TEATRE
OBRA: "La bella Dorotea"
ACTORS: Grup "Tremendes"
DIRECTOR: Rafael Martínez Lluelma
LLOC: Teatre de Guadalcacín
ENTRADA: 5 €



30 de juny, dissabte
 
SECCIÓ D'OCI I CULTURA
SORTIDA: Nit de les espelmes a Vejer de la Frontera