Ateneos de Andalucia Elkarteak Almodovar del Río Córdoba

Ateneo de Málagaek gaur goizean aurkeztuko du Ateneo Teatro sarien III. Edizioa bere gala hurrengo asteazkenean.

Malagako Ateneoaren presidentea, Victoria Abón, eta Ateneoko Antzerki Bokala, Marina Giménez arduraduna

13/12/2018

Malagako Ateneoak gaur, komunikabideen aurrean, azaroaren 20an, asteazkenean, abenduaren 19an, egingo duen guztia, Echegaray Antzokiko herrian egingo den guztia azalduko du. Sekretu babestuen artean, Ateneo-tik jasotzen diren sarietatik datozen prentsen aurrean agertu diren irabazleak izan dira.

Sari banaketa ekitaldia abenduaren 19an izango da, arratsaldeko 20: 00etan, Echegaray Antzokian, eta Ateneo Málaga, Noelia Galdeno eta Marina Giménez Devesa Ahots Musikaren arduradunek zuzenduko dute. Carlos Fernández Campos, José A. Serrano eta Luisongo Landa sortutako jazz taldea.

Ateneo Teatro Sariaren III. Edizioaren sariaren zerrenda honako hau izango da:

 Antzerki Areto Onena - DE HIENAS Y PERROS OR EL ECÍO DE LOS CANÍBALES - Cinco Huellas Producciones / Factoria Echegaray

 Best Original Work - DAVID MENA - El Gran Cruise - La Pescadería Ambulante

Zuzendaritza onena - MERCEDES LEÓN - DE HIENAS Y DOGOS O EL ECO DE LOS CANÍBALES - Cinco Huellas Producciones / Factoria Echegaray

 Aktore onenaren saria - JOSÉ CARLOS CUEVAS - Grievance Secret, Revenge Secret - Young Classics Company.

 Haurrentzako antzerki ikuskizun onena - ROOFTOP azpian - Pata Teatro

 Emakumezko aktore onenaren saria - VIRGINIA NÖLTING - Lady Carrar's Rifles - The Reckless

 Best Musical Show - LA ZAPATERA PRODIGIOSA- New Musical Theatre

 Best Dance Show - CHICKPEAS COUNTER - Silence Dance

 Aitaren ibilbide bereziarekin - THE BLACK ESPEZIALDIA bere 30 urtetako bizitza


Malagako Ateneoak, bere Ateneo de Teatro sarien III. Edizioan, aurtengo urriaren 1etik urriaren 1era arte lanean estreinatu zituen enpresa profesional guztiak gonbidatu zituen.

Antzokiaren, Dantzaren, Antzerki Musikalaren eta Haurrentzako Antzerkiaren hogeita hamar ikuskizunetan parte hartu dute.

Leslie Sánchez eskultore eta eszenografoa irabazleek etxera eramango duten sari esklusiboak sortuko dituzte.

Epaimahaia, aurreko edizioetan bezala, arte eszenikoen profesionalek osatzen dute; Oraingo honetan José Antonio Sedeño, Esther Monleón, Antonio Navajas, Cristina García Pinto, Pablo Bujalance, Mariché López, Irene Viñals eta Óscar Romero kolaborazioak ditugu.