Ateneos de Andalucia Asociacións Almodovar del Río Córdoba

O Ateneo de Málaga presentou esta mañá a III Edición dos Premios Ateneo Teatro para a súa gala o vindeiro mércores.

Presentado polo presidente do Ateneo de Málaga, Victoria Abón, eo responsable da Vocalía de Teatro do Ateneo, Marina Giménez

13/12/2018

O Ateneo de Málaga explicou hoxe, ante os medios, todo o que terá lugar na gala o próximo mércores 19 de decembro no Echegaray Theater da cidade. Entre os segredos máis gardados os ganadores, que apareceron antes da prensa, orgullosos dos distintos premios que recibirán do Ateneo.

A entrega de premios terá lugar o 19 de decembro ás 8:00 pm no Teatro Echegaray e será dirixida polos xefes do Teatro Vocal do Ateneo Málaga, Noelia Galdeno e Marina Giménez Devesa, e animada polas representacións de a banda de jazz formada por Carlos Fernández Campos, José A. Serrano e Luisongo Landa.

A lista de premios da III Edición dos Premios Ateneo Teatro contemplará:

 Mellor espectáculo teatral - DE HIENAS E PERROS OU ECO DE LOS CANÍBALES - Cinco Huellas Producciones / Factoria Echegaray

 Mellor traballo orixinal - DAVID MENA - O Gran Cruceiro - A Pescadería Ambulante

 Mellor Dirección - MERCEDES LEÓN - DE HIENAS Y DOGOS OU ECO DE LOS CANÍBALES - Cinco Huellas Producciones / Factoria Echegaray

 Mellor actor - JOSÉ CARLOS CUEVAS - Unha queixa secreta, vinganza secreta - Young Classics Company.

 Mellor espectáculo de teatro infantil - BAIXO ROOFTOP - Pata Teatro

 Mellor actriz - VIRGINIA NÖLTING - Rifles de Lady Carrar - The Reckless

 Mellor espectáculo musical - LA ZAPATERA PRODIGIOSA- Novo teatro musical

 Mellor espectáculo de baile - CHICKPEAS COUNTER - Silence Dance

 Mención Especial á Traxectoria - THE BLACK Mirror por 30 anos de vida


O Ateneo de Málaga, na III Edición dos seus Premios Ateneo de Teatro, invitou a todas as empresas profesionais que estrearon o seu traballo en Málaga desde o 1 de outubro do ano pasado ata o 30 de setembro deste ano para participar.

Participaron en trinta concertos de Teatro, Danza, Teatro Musical e Teatro Infantil.

O escultor e escenógrafo Leslie Sánchez foi nuevamente a encargada da creación dos premios exclusivos que os ganadores levarán a casa.

O xurado, como nas edicións anteriores, foi formado por profesionais das artes escénicas; Nesta ocasión temos a colaboración de José Antonio Sedeño, Esther Monleón, Antonio Navajas, Cristina García Pinto, Pablo Bujalance, Mariché López, Irene Viñals e Óscar Romero.