1 Jun
30 Jun

Programa de actividades JUNIO / 2018

 
 
 
 
1 de xuño, venres
 
SECCIÓN ORATORIA
TÍTULO ACTIVIDADE: "III noite de discursos"
DIRECTA: Ana Herica Campos Ramos
LUGAR: Sede do Ateneo de Jerez
Horario: 20:00
 


4 de xuño, luns ás 8:00 p.m.
TÍTULO ACTIVIDADE: Conferencia "Da marxinación á integración. Breve historia dos cegos na España contemporánea .
FALTA: Juan Antonio Simancas
PRESENTE / RESPONSABLE: José Manuel Simancas
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade



5 de xuño, martes ás 8:00 p.m.
 
SECCIÓN DE HISTORIA E PATRIMONIO
ACTIVIDADE TÍTULO: Ciclo "O espello da memoria"
Conferencia: "Jerez no Arquivo Xeral de Andalucía"
ALTAVOZ: Mateo Páez
PRESENTADOR: Cristóbal Orellana
RESPONSABLE: José Manuel Simancas Berraquero
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade
ORGANIZAR: Arquivo Municipal de Jerez


 
6 de xuño, mércores, ás 7:30 p.m.
 
SECCIÓN DE LITERATURA
ACTIVIDADE DE TÍTULO: Club de Lectura
LIBRO PARA COMENTAR: "O equilibrador"
AUTOR: Andrés Neuman
PRESENTE / RESPONSABLE: Pilar Castro
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade
 


7 de xuño, xoves, ás 8:00 p.m.
 
SECCIÓN DE FORMACIÓN E DEBATE
TÍTULO ACTIVIDADE: Conferencia "Laicismo e inmatriculacións en Jerez"
ALTAVOCES: José Ramírez Labrador (membro de Cádiz Laica) e José Luis Moreno Gómez (membro da Plataforma Laicista de Jerez).
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade



8 de xuño, venres ás 8:00 p.m.
 
SECCIÓN DE POESIA
ACTIVIDADE DE TÍTULO: Premio Poético "Cunha voz propia"
POETA: Isabel de Rueda
GUITARIA: Juan Bautista Pino
PRESENTE / RESPONSABLE: Patricio Pérez
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade
 
12 de xuño, martes ás 8:00 p.m.
 
TÍTULO ACTIVIDADE: Conferencia "Bullying"
ALTAVOZ: Carmen Campos Bernal
RESPONSABLE: José Manuel Simancas Berraquero
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade



13 de xuño, mércores, ás 8:00 p.m.
 
INAUGURACIÓN DA EXPOSICIÓN FOTOGRÁFICA
TÍTULO ACTIVIDADE: "III Semanal UCAMERA"
FOTÓGRAFOS: Ucamera colectivo
PRESENTE / RESPONSABLE: Ana Mª García
LUGAR: Sede do Ateneo de Jerez


14 de xuño, xoves ás 7:30 p.m.
 
SECCIÓN DE CINE
CICLO COUMOS MÚTTICOS DO CINE: Marcello Mastroniani e Sofia Loren
FILM: "Un día en particular"
DIRECTOR: Ettore Scola
PRESENTE / RESPONSABLE: Joaquín Casas
LUGAR: Sede do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade



 
15 de xuño, venres, ás 7:30 p.m.
 
SECCIÓN DE CINE
CINE EN FRANCÉS VO CON SUBTITULOS EN ESPAÑOL
PELÍCULA: "Deux jours, one nuit"
DIRECTOR: Jean-Pierre Luc Dardenne
PRESENTE / RESPONSABLE: Pilar Torre
LUGAR Lugar do Ateneo de Jerez
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade



 
21 de xuño, xoves ás 8:30 p.m.
 
CAMERATA DO ATENEO DE JEREZ
TÍTULO ACTIVIDADE: Concerto V Aniversario
LUGAR: Claustros de Santo Domingo
ENTRADA GRATUITA ata completar a capacidade
 
 
 
23 de xuño, sábado ás 9:00 p.m.
 
SECCIÓN DE TEATRO
TRABALLO: "A Malquerida"
ACTORES: Grupo Senior "Entrebambalinas"
DIRECTOR: Rafael Martínez Lluelma
LUGAR: Teatro de Guadalcacín
ENTRADA: 5 €


29 de xuño, venres, ás 9:00 p.m.
 
SECCIÓN DE TEATRO
TRABALLO: "A fermosa Dorotea"
ACTORES: Grupo "Tremendas"
DIRECTOR: Rafael Martínez Lluelma
LUGAR: Teatro de Guadalcacín
ENTRADA: 5 €



30 de xuño, sábado
 
SECCIÓN DE OCIO E CULTURA
SALIDA: Noite das velas en Vejer de la Frontera